Dinozaurów nigdy za dużo. Tym samym tokiem rozumowania poszli autorzy Draftozaura, racząc nas nie jednym, a dwoma dodatkami do tej gry. Każdy wprowadza nowy gatunek dinozaura oraz poszerza nam planszę o nowe pola. Ale czy dodatki do Draftozaura są w ogóle potrzebne?
Dodatki do Draftozaura – o co chodzi?
Dodatki są dwa, ale sprzedawane w zestawie. Jest to taka sztuczka polskiego wydawcy, gdyż niestety ten oryginalny nie zgodził się na wydanie ich w jednym pudełku, a szkoda, bo spokojnie by się zmieściły.
Zaczniemy od góry, gdzie swoje gniazda mają pterodaktyle. I tylko one mogą się do nich dostać. Umieszczony tam dinozaur daje nam parę opcji, które odblokowują nam się po kolei. Przede wszystkim w gniazdach są po 2 jaja, z których wykluwa nam się nowy dinozaur – trochę dziwne, że pterodaktyle wysiadują jaja np. tyranozaura. Dodatkowo możemy uaktywnić punktowanie za konkretny rodzaj na naszej planszy lub zyskać moc ignorowania kości.
Na dole z kolei pływają plezjozaury, które standardowo punktują nam jak każdy dinozaur w rzece, za 1 punkt. Jeśli jednak dołożymy do naszej planszy figurkę w kolorze określonym na blokującej plezjozaura kłodzie, to ten sobie przez przeszkodę śmignie. I zarazem zyska na swojej wartości, nawet do 6 punktów.
Jak mi się grało w dodatki do Draftozaura?
Oba dodatki nie wprowadzają rewolucji, a jedynie dodatkowe możliwości punktowania. Nie zbudujemy na nich żadnej nowej strategii, ale i w podstawce nie było to za bardzo możliwe. Zdecydowanie częściej wybierałem plezjozaury do swojego drewnianego stadka, zwłaszcza na początku partii, bo ich działanie wydawało mi się ciekawsze. Pterodaktyle z kolei bywały bardziej sytuacyjne, gdy w miseczce nie było dinozaura potrzebnego mi do skompletowania zestawu, a takowy zerkał na mnie z gniazda.
Podstawkę mam ograną wzdłuż i wszerz, więc każde urozmaicenie jest cenne, chociaż przyznam, że liczyłem na trochę więcej. Na plus można zaliczyć na pewno dwustronne plansze, z łatwiejszym i trudniejszym wariantem, oraz to, że każda plansza posiada inne kombinacje dinozaurów do punktowania lub poruszania się po rzece.