#WspółpracaReklamowa Grę otrzymałem od wydawnictwa Muduko. Nie ma to jednak żadnego wpływu na moją opinię.

Wiecie, co robię najczęściej, gdy na coś czekam? Nie, już nie scrolluję FB. Ale też na telefonie. Odpalam sobie proste gry logiczne i przechodzę kolejne poziomy. Wmawiam sobie, że to lepsze dla mojego mózgu. Na podobnej zasadzie działają nowe gry od wydawnictwa Muduko – Hotel i Ptaki. I co ciekawe, zabranie ich ze sobą w miejsca gdzie się czeka nie jest aż tak dużym wyzwaniem.

Gry logiczne Hotel i Ptaki

CO ROBIMY w grach logicznych Hotel i Ptaki?

Obie gry to pudełko, (które jest wykorzystywane podczas rozgrywki), 6 kartonowych figurek oraz 60 kart. W obu grach karty mówią nam o jakichś zasadach, według których mamy poukładać wspomniane figurki. Rozwiązanie zawsze jest tylko jedno. I to tak naprawdę wszystko.

W Hotelu trafiamy do… hotelu. Dla potworów. Ma on 4 piętra, a goście swoje wymagania. Jeden chce być na konkretnym piętrze, kolejny powyżej innego, a jeszcze inny nie chce być razem z tym pierwszym.

Ptaki z kolei siadają na magicznym drucie. One również mają swoje kapryśne wymagania. Ten chce być na skraju, ale nie chce być obok tamtego. Inny z kolei ma być gdzieś po prawej od pierwszego.

Gra logiczna Hotel

JAK TO WYGLĄDA?

Obie gry wyglądają ciekawie, przyciągają wzrok. Hotel ma bardziej komiksowy charakter, a postacie i pomieszczenia są mocno szczegółowe. Ptaki to zupełnie inny biegun, bo są one bardzo proste i geometryczne.

Wykonanie stoi na dobrym poziomie, figurki spełniają swoją rolę. Pudełka są całkiem poręczne, a kwestia wykorzystania ich podczas gry sprawia, że możemy je sobie rozłożyć chociażby na kolanach i przestawiać potwory i ptaki według wytycznych w dowolnym miejscu.

Gra logiczna Ptaki

JAK MI SIĘ GRAŁO W GRY LOGICZNE SOLO?

Co prawda na pudełku mamy informację o liczbie graczy 1+, ale raczej nie widzę większego sensu w rozgrywaniu zagadek inaczej niż samodzielnie. Chyba, że wspomagamy młodsze pokolenie.

Mam też wrażenie, że głównie do młodszych graczy te gry trafią. Oczywiście chciałem jak w aplikacjach na telefon, rozwiązywać zagadki po kolei od 1 do 60. Do mniej więcej pierwszej 1/3 z nich nie potrzebowałem pudełka, bo spokojnie dało się je rozwiązać w pamięci. Bo na początku ustawiamy 3 figurki, co jest wręcz banalne. Ich liczba rośnie z czasem wraz z liczbą wskazówek na kartach, co nie oznacza, że jest łatwiej. Wręcz przeciwnie.

Niestety jakimkolwiek wyzwaniem dla mnie okazywało się dopiero ostatnie 5 kart. Domyślam się jednak, że dzieciaki będą mieć fun dużo, dużo wcześniej. Nie zmienia to jednak faktu, że takie gry logiczne idealnie sprawdziły się w działkowej scenerii, bo można było sobie je wyciągnąć na kocu z Batmanem leżącym na skraju. I wtedy poziom trudności schodził na drugi plan, bo nawet te prostsze zagadki rozwiązywało się całkiem przyjemnie.

Oprócz zawartych w pudełku 60 kart z zadaniami mamy dostępne drugie tyle w internecie:

https://bonushotel.bankiiiz.com/ (Hotel)

https://bonusbirds.bankiiiz.com/ (Ptaki)

Są to zadania o nieco wyższym stopniu skomplikowania, porównywalne do drugiej połowy standardowych zagadek z pudełka.

PODSUMOWANIE

Gry logiczne Hotel i Ptaki to zestawy 60 zagadek dla jednego gracza w poręcznym pudełku. Poziom trudności zadań jest rosnący, więc pierwsza kilkanaście kart sprawdzi się nawet dla najmłodszych. Starsi gracze poczują satysfakcję dopiero pod koniec talii. Niemniej jednak, układanie ptaków lub potworów jest całkiem relaksującym zajęciem.

Komentarze
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Chcesz więcej?