Przed wami wariant solo, do dwuosobowej wersji gry, która znakomicie działa zarówno na 3 jak i na 7 osób. Nadążacie?

7 cudów świata pojedynek

7 Cudów Świata: Pojedynek, według rankingu Board Game Geek, jest najliczniej posiadaną przez użytkowników grą planszową. Potwierdza to też wysokie (16 na ten moment) miejsce w samym rankingu. Co prawda do gry dwuosobowej nie powinno być trudno znaleźć przeciwnika, jednak zawsze warto mieć w zanadrzu wariant solo.

Autor: James Humphreys (fattaft23)

Żródło: https://boardgamegeek.com/filepage/139402/simple-quick-solo-variant-7-wonders-dual

Na wstępie chciałbym pozdrowić Stefana, od którego pożyczyłem imię dla wirtualnego przeciwnika (w oryginale był to Scott, ale uznałem, że warto nadać mu trochę swojskości).

Nasz Pojedynkowy Stefan, jak to zwykle automy mają w zwyczaju, mocno oszukuje. Pewnie go nie raz przez to znienawidzicie. Uprzedzam jednak, że mogą zdarzyć się także rozgrywki w drugą stronę i to wy nim wręcz wytrzecie podłogę. W większości przypadków jednak pojedynki powinny być wyrównane, przynajmniej u mnie tak było.

7 cudów świata pojedynek karty

Jak zwykle, dla mnie najważniejsze w tym wariancie było to, że moja tura nie ulega zmianie, jedynie wiem na pewno, którą kartę weźmie mój przeciwnik. Chociaż prawdę mówiąc, podczas standardowej rozgrywki też w znacznej większości można się tego domyślić. Jeśli jednak komuś to przeszkadza, może w turze Stefana użyć kości do wyboru pobieranej karty. Sugerował to jeden z użytkowników BGG w wątku poświęconym temu wariantowi, co zostało potwierdzone przez autora, jednak większości graczy nie przeszkadzał standardowy sposób.

Niestety wariant ten nie uwzględnia dodatku Panteon, przez wiele osób uważanego za obowiązkowy. Sam dodatku jeszcze nie posiadam, więc też nie szukałem modyfikacji pozwalających na użycie go. Widziałem jednak różne próby użytkowników forum BGG, więc nie jest to jeszcze temat zamknięty.

Jeśli nie chcesz w przyszłości przegapić kolejnych nieoficjalnych wariantów jednoosobowych do swoich ulubionych gier, zapraszam do śledzenia profilu Plansz Solo na FB.

Komentarze
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
Maciej
6 miesięcy temu

Pojawił się też oficjalny wariant solo: https://print-and-play.asmodee.fun/7-wonders-duel/

Chcesz więcej?