Botanik to bardzo sprytna gra dla dwóch osób, która wbrew pozorom nie polega na sadzeniu roślin. A przynajmniej nie głównie na tym. Ten tytuł francuskiego trio to przede wszystkim łączenie ze sobą kolorowych rur, którymi do roślin doprowadzimy wodę.

Botanik solo

O CO CHODZI W WARIANCIE SOLO?

W grze Botanik w wariancie solo naszym przeciwnikiem jest bot… Anik. Prawda, że urocze? Instrukcja określa zasady, wedle których pobiera on i umieszcza kafelki. Zarazem nie buduje swojej konstrukcji nawadniającej, a punkty zdobywa za same zebrane kafelki i kwiatki na nich.

POBIERZ Botanik SOLO

Autor:  @magicteddy (na blogu dostępny jest też jego inny wariant solo: Miasto w chmurach)

Źródło: https://boardgamegeek.com/thread/2651827/botanik-solo-variant

Pobierz instrukcję PL
Nie przegap kolejnych wariantów solo
polub na FB obserwuj na Insta
Podoba Ci się to co robię?
Postaw kawę

Botanik solo – wrażenia

W standardowej rozgrywce bardzo podoba mi się mechanika umieszczania kafelków w rejestrze, co wymusza na nas bardziej odległe planowanie systemu rur nawadniających. Wariant ten doskonale odtwarza tę łamigłówkę wprowadzając jej kolejny poziom, gdyż zawsze wiemy, co w danej rundzie weźmie przeciwnik.

Co prawda na początku będziemy co chwilę zerkać do instrukcji, by prześledzić wytyczne, jednak po paru rundach staną się one na tyle intuicyjne, że gra zacznie płynąć.

Jako, że my rozgrywamy nasze tury w zupełnie standardowy sposób, wariant ten może być świetnym treningiem układania kafelków przed rozgrywką z żywym przeciwnikiem.

Standardowo w instrukcji zawarty był jedynie dodatkowy wariant punktowania, dzięki któremu mogliśmy sobie grę nieco utrudnić. Pokusiłem się o dodanie swojego, ułatwiającego, bo chociaż sam go nie potrzebowałem, to wiele osób na pewno będzie się przy tym bawić zdecydowanie lepiej w takiej formule.

PS. jak mogliście zauważyć powyżej, od tego momentu rezygnuję z wyświetlania linku do instrukcji dopiero po zalajkowaniu fanpage na FB. Mechanizm ten nie działał do końca tak, jak bym tego oczekiwał. Zresztą, osiągnąłem już psychologiczną granice 1000 polubień, a nawet ją delikatnie przekroczyłem. Oczywiście wprowadzam zmianę również dla wszystkich dotychczasowych plików. Miłego grania!

PS2. W zamian wprowadzam dobrowolną opcję na postawienie mi kawy 😉

Komentarze
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Chcesz więcej?