Grand Austria Hotel jest grą ze specyficzną historią na naszym rynku. Jest to klasyczna gra euro autorstwa uznanych projektantów (Simone Luciani i Virginio Gigli), wydana przez kojarzone swego czasu z takiego typu grami wydawnictwo Lacerta. Wszystko się zgadza, prawda?

Grand Austria Hotel solo

Okazuje się, że nie do końca. Gra sprzedawała się marnie, przez co po pewnym czasie trafiała na wyprzedaże za śmieszne pieniądze. Sam kupiłem swój egzemplarz za nieco ponad 50 zł. W końcu się całkiem wyprzedała.

Wtedy jak zwykle nastąpiło poruszenie. Ale jak to nie można kupić? Dam miliony za egzemplarz z drugiej ręki! Oferty na rynku wtórnym zaczęły osiągać horrendalne ceny. Po paru latach dogorywające już wydawnictwo postanowiło się podpiąć pod dodruk u wydawcy oryginalnego, jednak tym razem za pomocą crowdfundingu, co zmniejszało mocno ryzyko. Gra w kampanii była do kupienia za zdecydowanie wyższą cenę, niż pierwotnie w sklepach, a skorzystało z tej opcji 1050 osób.

Na mojej półce gra ma pewne miejsce obok innych tytułów od włoskich autorów. W związku z tym postanowiłem w końcu zabrać się za wariant solo, którego gra oryginalnie nie posiada. To jeszcze nie były te czasy.

Grand Austria Hotel solo kości

O co chodzi w wariancie solo?

Naszym wirtualnym przeciwnikiem jest Leopold – kelner znany z okładki oraz wzmianek w instrukcji gry. Jak się okazuje, chce on trochę awansować w hierarchii i zmierzyć się z nami o zaszczytne miano właściciela Grand Austria Hotel.

Nasze tury rozgrywamy w totalnie standardowy sposób. Tury Leopolda z kolei wyznacza nam specjalna talia kart automy.

Jest to wariant autorstwa Mauro Gibertoniego, którego możecie już znać z wcześniejszych moich publikacji: Brass solo, Ganges solo

Pobierz Grand Austria Hotel solo

Autor: Mauro Gibertoni

Źródło: https://www.mautoma.com/grand-austria-hotel

Pobierz instrukcję PL
Nie przegap kolejnych wariantów solo
polub na FB obserwuj na Insta
Podoba Ci się to co robię?
Postaw kawę

Wrażenia

Musze zacząć od tego, że rozgrywka w Grand Austria Hotel solo jest trudna nawet na normalnym poziomie trudności. Autor w związku z tym wprowadził sporo ułatwień, bo nawet mając sporo rozegranych partii z żywymi graczami, miałem straszny problem z Leopoldem i koniec końców nie udało mi się go pokonać.

Tempo rozgrywki jest dobre, bo obsługa talii automy nie jest mocno uciążliwa. Owszem, trzeba się czasami zastanowić, którego gościa wziąć, albo który pokój zająć, ale poza tym nie sprawia to większych problemów.

Grand Austria Hotel solo pokoje

Bonus – cyfrowa automa

Mam dla was mały prezent (akurat przed świętami). W związku z tym, że gra wymaga wydrukowania talii automy, co nie zawsze jest takie łatwe i przyjemne, a niektórych może wręcz drażnić estetyka takiego rozwiązania, postanowiłem przygotować cyfrową wersję talii.

Jest ona dostępna pod adresem: https://planszsolo.pl/automy/grand-austria-hotel/

Uprzedzając pytania – tak, mam w planie przygotowanie takiej talii dla pozostałych wariantów z bloga, więc wypatrujcie informacji 😉

Komentarze
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Petra
Petra
5 miesięcy temu

cudownie! dzięki