#WspółpracaReklamowa Grę otrzymałem od wydawnictwa FoxGames. Nie ma to jednak żadnego wpływu na moją opinię.

Tak jak wspominałem w recenzji, wracam z paroma zdaniami na temat gry Miasto w chmurach solo. Jak zwykle dołączam także polską instrukcję.

Opis

Wariant ten pozwala rozegrać dwuosobową partię w Miasto w chmurach solo z Legendarnym Architektem, który podbiera płytki chmur i żetony przejść według pewnych reguł.

Tura gracza przebiega w standardowy sposób. Nie wykorzystujemy niestety tutaj kart projektów specjalnych.

Źródła

Autor: @magicteddy (niestety nie podał on swoich personaliów)

Źródło: https://boardgamegeek.com/thread/2607537/cloud-city-solo-variant

Pobierz instrukcję PL
Nie przegap kolejnych wariantów solo
polub na FB obserwuj na Insta
Podoba Ci się to co robię?
Postaw kawę
Miasto w chmurach solo

Wrażenia

Standardowa rozgrywka nie należy do najbardziej skomplikowanych. W tym wariancie zasady nadal są bardzo proste, ale poziom trudności zdecydowanie wzrasta. Dzieje się tak, ponieważ nasz wirtualny przeciwnik w bardzo łatwy sposób zdobywa najdłuższe żetony przejść. Cała trudność polega na tym, by zgarnąć je przed nim. Pierwszy żeton o wartości 8 możemy zgarnąć dopiero w 2 turze, gdy on jest w stanie zrobić to już w 1.

Autor oryginalnie jedynie sugeruje, by ograniczyć liczbę przejść w rozgrywce. Po moich testach postanowiłem wprowadzić ograniczenie jako standard, gdyż przeciwnik zdobywał zbyt dużo wysoko punktujących żetonów i nie byłem w stanie go jakkolwiek dogonić. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by używać wszystkich żetonów, jeśli partie okażą się dla nas zbyt łatwe.

Pomimo osiągnięcia w testach maksymalnie remisu (i tak przegranego wedle zasad jego rozstrzygania) jest to dla mnie świetna jednoosobowa łamigłówka, do której z chęcią będę co jakiś czas wracał do gry Miasto w chmurach solo, próbując pokonać Legendarnego Architekta.

Komentarze
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Chcesz więcej?