Small World to jedna z gier polecanych na początek przygody z planszówkami. Mnie nieco ominęła, gdyż swoje pierwsze kroki skierowałem ku francuskiemu miastu słynącemu z fortyfikacji. Jednak gdy pojawiła się wersja Small World of Warcraft, to wiedziałem, że muszę to nadrobić. W końcu spędziłem sporo godzin przed monitorem na prowadzeniu ludzi, nieumarłych, orków i nocnych elfów w Warcraft III.

Small World of Warcraft solo

O CO CHODZI W WARIANCIE SOLO?

W wariancie solo do gry Small World of Warcraft naszym przeciwnikiem jest rasa Murloków. Nie mają one żadnych specjalnych zdolności, po prostu jest ich dużo. Rozprzestrzeniają się po całej mapie, a naszym zadaniem jest rozprzestrzeniać się mądrzej.

Pobierz Zemstę Murloków

Autor: Philippe Keyaerts

Źródło: https://www.daysofwonder.com/small-world-of-warcraft/en/

Pobierz instrukcję PL
Nie przegap kolejnych wariantów solo
polub na FB obserwuj na Insta
Podoba Ci się to co robię?
Postaw kawę

Wrażenia

Nie grałem zbyt wiele razy w Small World of Warcraft wieloosobowo, ale nawet po takiej liczbie partii jestem w stanie odczuć, że ten wariant bardzo dobrze imituje standardową rozgrywkę. Murloków jest dużo i teoretycznie wiemy, gdzie będą kierować swoje podboje, a mimo to możemy się niekiedy nieco zaskoczyć.

Small World of Warcraft solo

Porównałbym rozgrywkę z tym wariantem do logicznej łamigłówki w odkrywanie rozwiązań dających nam jak najwięcej punktów z jednoczesnym ograniczaniem możliwości Murlokom. Utrudnieniem na pewno jest to, że Murloki nie wymierają, a my niestety musimy raz na jakiś czas wymarcie ogłosić, co tak naprawdę zabiera nam turę – w grze wieloosobowej jakoś się to w miarę wyrównywało. W związku z tym Murloki okazały się dla mnie dosyć wymagającym przeciwnikiem. Ale to dobrze, jest pole manewru do podkręcania swojego wyniku. Poza tym wariant przewiduje po każdej porażce zmniejszenie liczby żetonów dostępnych podczas rozgrywki dla naszego wirtualnego przeciwnika. I tak samo po naszym zwycięstwie tę liczbę zwiększamy, co poziom trudności będzie podnosiło wraz z naszym rozwojem.

Oczywiście sam Small World jest grą na tyle lekką i delikatnie losową, że nie zawsze będzie to zależne od naszych umiejętności, ale przecież nie o to chodzi 😉

PS. nie mam pewności, ale wydaje mi się, że ten wariant solo zadziała także ze zwykłą wersją gry Small World. Jedynie niektóre zdolności mogą nie być wytłumaczone w sekcji Dodatkowe uwagi – w takim wypadku po prostu można je odrzucić. Jeśli ktoś to sprawdzi to będę wdzięczny za informację, bo sam nie mam dostępu do podstawowego Small Worlda.

Zdjęcia użyte w tekście pochodzą od polskiego wydawcy Rebel Sp. z o.o.

Komentarze
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments