Najnowsze posty
30 kwietnia 2024

Level 10

Gdy byłem dzieckiem na levelu podstawówkowym, moim największym marzeniem było posiadanie przenośnej konsoli Game Boy. Wynikało to z kwestii istnienia na tej platformie wszelkich gier z Pokemonami w temacie. Ostatecznie wtedy zadowoliłem się emulatorem na PC. Dzisiaj za sprawą gry Level 10 mam w posiadaniu coś na kształt Game Boya, jednak wymaga to zdecydowanie większych pokładów wyobraźni.

(więcej…)
18 kwietnia 2024

Marvel Zombies: Rewolucja Bohaterów

Marvel Zombies: Rewolucja Bohaterów jest dla serii Zombicide trochę tym, czym dla Thermomixa jest Lidlomix. Bierzemy to, gdy chcemy spróbować jak działa i czy w ogóle się u nas sprawdzi, a potem ewentualnie dokupimy sobie wersję na wypasie. Albo wręcz przeciwnie, pozostaniemy przy tej wersji uznając, że tak właściwie to nam w zupełności wystarczy.

(więcej…)
08 kwietnia 2024

Planszowe gwiazdy

Jedni lubią placki, inni pociągi, a ja lubię statystyki.

Pewnie nikt się nie zastanawiał po ile gier w TOP100 BGG mają poszczególni autorzy. A mnie to trochę nurtowało, zatem przeklikałem, pospisywałem, posortowałem i poniżej efekt tego, co mi wyszło.

(więcej…)
11 marca 2024

Planszowe Gram Prix 2024 – Moje typy

Słowo się rzekło. Przy okazji informowania o starcie głosowania w plebiscycie Planszowe Gram Prix napisałem, że pokuszę się o tekst ze swoimi typami. I nagle się okazało, że został niecały tydzień, a ja z obietnicy się nadal nie wywiązałem.

(więcej…)
02 marca 2024

Gejsze 2: Herbaciarnie

Mawiają, że lepsze wrogiem dobrego. Przy okazji pierwszych Gejsz pisałem, że to bardzo niepozorna gra, bo za pomocą 4 akcji i 21 kart robi nam niezłą sieczkę w mózgu. Gejsze 2: Herbaciarnie koncept ten rozszerzają, jednak czy jest to słuszny kierunek?

(więcej…)
08 lutego 2024

Dracula vs Van Helsing

Od mojego ostatniego spotkania z Hrabią Dracula minął nieco ponad rok. Wtedy to, czytając książkę paragrafową Dracula: Klątwa wampira, poznałem całą historię z różnych perspektyw. Dzisiaj wracam w sam środek ostatecznego starcia w grze Dracula vs Van Helsing.

(więcej…)
30 stycznia 2024

Hero Realms – kampania solo

Gry z mechaniką budowania talii, do których należy Hero Realms, mają pewną bardzo przyjemną cechę. Ten moment, w którym odkrywamy dobrane właśnie do ręki karty. Niestety jest to też zarazem element nieprzyjemny, bo dobrane karty mogą okazać się skrajnie beznadziejne.

(więcej…)
04 stycznia 2024

Ekosystem 2: Rafa koralowa

Na początku swojej przygody z grą Ekosystem 2: Rafa koralowa możemy czuć się lekko podtapiani, gdy zalewa nas fala różnych sposobów punktowania. Z czasem jednak okazuje się, że na tej fali można z powodzeniem surfować.

(więcej…)
30 grudnia 2023

SideQuest: 7th Sea

Przede mną niełatwe zadanie. SideQuest: 7th Sea, o którym ma być poniższy tekst (ma być, bo gdy piszę TE słowa, mam w edytorze jedynie nagłówki) jest grą typu Escape Room. Zatem teoretycznie, żeby nie psuć zabawy, nie powinienem niczego zdradzać. Ale przecież nie mogę napisać po prostu, że bawiłem się dobrze, prawda?

(więcej…)
1 2 3 14